قیمت راهبند پارکینگ


تاریخ امروز :

راهبند (Barrier) وسیله یا به اصطلاح دقیق تر، مانعی برای کنترل انواع تردد خودرو در فضاهای مختلف جامعه که راه بند به نیت نظارت و کنترل رفت و آمد وسایل نقلیه و اشخاص می باشد. راه بند های برقی ریموت دار یا اتوماتیک عموما در دسته بندی های مختلفی نام گزاری شده اند. همه ما در نزدیک به شهر هایی چون تهران یا قم یا مشهد با عوارضی های بین راهی مواجه شده ایم که پس از پرداخت عوارض میله یا بومی بلند از طریق یک دستگاه دستور گرفته و اجازه تردد ماشین را می دهد، این یکی از انواع این دسته از محصولات بود که بیشتر با نام راهبند جاده ای معروف می باشد. اما گونه ای دیگر از این محصولات در ورودی پارکینگ ها می باشد که توسط نگهبانی ساختمان مسکونی یا اداری مورد نظر اجازه ورود و یا خروج وسایل نقلیه را صادر میکند که با نام راهبند پارکینگ یا راه بند خودرویی تردد بین مردم شناخته شده است.


راهبند

راهبند خودرویی یک عامل بازدارنده می باشد که در انواع دستی ، اتوماتیک ، هیدرولیکی ، الکترومکانیکی ، زمینی و .... مورد استفاده قرار میگیرد، این عامل بازدارنده میتواند در ورود و یا خروجی هر مکانی که نیاز به نگهداری و منع تردد مورد استفاده قرار بگیرد. راه بند های پارکینگ دارای انواع مختلفی از نظر مکانیکی و ظاهری می باشند، همچنین بوم یا بازوی آنها قابلیت تنظیم دارد و حداقل از 1 متر تا 8 متر را میتواند پوشش دهد ، همچنین برای اماکنی مانند مجتمع تجاری به جای استفاده از راه بند های بلند تر میتوان از راه بند های با مکانیزم خم شونده استفاده کرد که برای مکان هایی در نظر گرفته شده که مسقف می باشند و از ارتفاع کمی برخوردارند.


راهبند برقی

راهبند برقی پارکینگ : آشنایی با راهبند پارکینگ ، گیت ورودی ، گیت ورودی اداری ، گیت کنترل تردد و انواع آن ، در مکان های عمومی و خصوصی برای کنترل رفت و آمدها انواع مختلف راه بند مورد استفاده قرار می گیرد . با بهره گیری از راهبند پارکینگParking Barrier مناسب می توان به راحتی ورود و خروج ماشین ها را ثبت نمود . معمولا در مکان های عمومی و خصوصی مانند ساختمان ها و مراکز تجاری برای حفظ امنیت بیشتر انواع گیت ورودی پارکینگ نصب می گردد . در ورودی پارکینگ ها و مراکز پرتردد معمولا از گیت ورودی استفاده می شود . راهبند پارکینگ به دو دسته دستی یا مکانیکی و اتوماتیک تقسیم بندی می شوند .


راهبند خودرویی

قیمت راهبند برقی

قیمت راه بند پارکینگ : امروزه یکی از ضروری ترین نیازهای جامعه برقراری امنیت می باشد . یکی از تجهیزات ایمنی که می تواند در برقراری و حفظ امنیت کمک شایانی به شما عزیزان کند نصب راهبند پارکینگ ، راهبند اتوماتیک ، راهبند آکاردئونی و …. می باشد . قیمت راهبند پارکینگ به شرایطی مانند نوع راهبند ، کیفیت ساخت ، شرکت تولید کننده و… بستگی دارد .  راهبند اتوماتیک پارکینگ خط کاملی از موانع خودکار ، از جمله مدلهای پر سرعت و استفاده تجاری گسترده را تشکیل می دهد. یک سیستم باتری پشتیبان نیز با مانع راهبند اتوماتیک برای مدلهای کم ولتاژ سری ایکاروس موجود است.


راه بند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک پارکینگ خودرو چیست؟

راهبند برقی به تجهیزاتی گفته میشود که وظیفه اصلی آنها مسدود کردن و کنترل تردد به مکان های خاص می باشد. از این تجهیزات برای مدیریت و نظم بخشیدن و همچنین افزایش امنیت در ورودی سازمان ها و ادارات، مجتمع های مسکونی، پارک ها، بیمارستان و موارد مشابه استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که نوع راهبند با توجه به هدف نصب آن و همچنین مکانی که قرار میگیرد تعیین می گردد. به عبارت دیگر، هر یک از انواع راهبند های اتوماتیک دارای کاربردهای خاصی هستند که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.


راه بند خودرو

 راهبند ترافیکی و انواع آن موضوعی است که در این مطلب قصد داریم تا به صورت دقیق و کامل به بررسی مشخصات و فروش آن بپردازیم. شما می‌‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در طول مقاله با ما همراه باشید. راهبند ترافیکی یکی از ابزار پرکاربرد در پیاده‌رو، پارکینگ، ساختمان‌ها و مجتمعات اداری و مسکونی است. این وسیله می‌تواند تردد وسایل نقلیه در یک مسیر را کنترل کرده و اجازه عبور و مرور را بدهد.  این نوع از تجهیزات ترافیکی دارای کاربردهای بسیار زیاد و فراوانی است که باعث شده است تا به عنوان یک ابزار ترافیکی و امنیتی شناخته شود. زیرا این وسیله با عبور و مرور سر و کار داشته و می‌تواند محدودیت‌هایی در ورود و خروج به محل نصب خود اعمال کند.


راهبند بازویی

 عملا تمامی کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه ای چون ماشین های سبک، ماشین سنگین، موتور و همچنین اشخاص را توسط این وسیله امکان پذیر می باشد. بیشترین کاربردی که ما از راه بند در اجتماع کنونی خود میبینم استفاده ی آن در عوارضی جاده های، ایست های بازرسی، فروشگاه های زنجیره ای، هتل ها، پارکینگ های بزرگ و پارکینگ ساختمان های اداری و مسکونی، فرودگاه ها، شرکت های صنعتی و محاکم قضایی و امنیتی می باشد. راهبندهای اتوماتیک را از چند نقطه نظر می توان تقسیم بندی نمود. به طوریکه در یک تقسیم بندی کلی در دو گروه راهبند الکترومکانیک و راهبند الکتروهیدرولیک قرار میگیرند. این تقسیم بندی بر اساس سیستم موتوری آنها می باشد. از آنجا که راهبندهای هیدرولیک از استهلاک کمتری برخوردار بوده و طول عمر بیشتری نسبت به نوع راهبند مکانیکی دارند، برای مکان هایی که تردد در آنها بالا می باشد، کاربرد بهتری خواهد داشت. 


راهبند پارکینگ مراکز

راهبند چیست؟ راه بند ترافیکی یا پارکینگی چیست؟

راهبند برقی به ابزاری گفته می‌شود که به صورت دستی و یا اتوماتیک و یا ثابت، راه عبور خودرو ها را سد می‌کند. این ابزار به خصوص در ورودی ادارات و مناطق مختلف امروزه نصب شده‌است تا از ورود و خروج افراد ناشناس جلوگیری شود. در پارکینگ‌ها نیز برای حفظ نظم و امنیت پارکینگ، این وسیله در ورودی قرار می‌گیرد تا ورود و خروج را زیر نظر داشته باشد. راهبند خودرویی به منظور کنترل تردد و عبور و مرور در پارکینگ و یا مجتمعات اداری و مسکونی استفاده می‌شود و با کمک سایر ابزار کنترلی و امنیتی، سطح ویژه‌ای از کنترل و امنیت را در این مکان‌ها ایجاد می‌کند. این وسیله به شکلی طراحی شده‌است که در بالا و پایین رفتن‌های فراوان، آسیب ندیده و طول عمر بالایی دارد.


راهبند ماشین رو

انواع راهبند پارکینگی و راهبند ترافیکی

راهبندهای عبور ماشین به‌صورت کلی یا به‌صورت دستی مسیر را باز‌و بسته می‌کنند و یا به‌صورت اتوماتیک. در این مطلب موضوع صحبت ما بیشتر در‌خصوص انواع اتوماتیک است. زیرا انواع دستی به افراد برای جا‌به‌‌جا کردن نیاز داشته و ممکن است به‌راحتی توسط افراد دیگر نیز جا‌به‌جا شوند. اما انواع اتوماتیک دارای شرایطی متفاوت هستند و تنها اپراتور می‌تواند آن‌ها را به حرکت درآورد.

البته به‌دنبال این موضوع قیمت راهبند برقی پارکینگی نیز متفاوت می‌شود و بسته به نوع و المان‌های به کار رفته در هر نوع می‌تواند دارای محدوده قیمت متفاوتی باشد. در ادامه مطلب قصد‌داریم تا انواع راهبندهای اتوماتیک و راهبند دستی برای پارکینگ‌ها را برای شما به‌صورت دقیق معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

راهبند اهرمی

این نوع راهبندها از بازوهایی همراه با موتور و گیربکس تشکیل شده‌اند و در دهانه ورودی و خروجی پارکینگ و مجتمع‌های مختلف نصب می‌شوند. می‌توان گفت که راهبند اهرمی پرکابردترین راهبند موجود در پارکینگ ها است. زیرا این نوع راهبند به دلیل حضور بازو، راه را به‌صورت کامل سد کرده و مانع عبور می‌شود. همچنین قیمت آن نیز نسبت به کارکرد آن شرایط مناسبی دارد.

این نوع راهبندها در قسمت ستون گیربکس و موتور خود معمولا به طول کمتر از 1 متر در زیر زمین قرار دارند. بازوی این راهبندها تا بیش از 7 متر نیز می‌رسد. البته طول بازو بر اساس دهانه محل نصب تعیین می‌شود. یکی از مزیت‌های این نوع از راهبندهای اتوماتیک پارکینگی این است که سرعت بالایی دارند. به همین دلیل است که در کنار قیمت مناسب، این نوع در میان راهبندهای دیگر، از انواع پرکاربرد به حساب می‌آید.


راهبند درب پارکینگ

مزایای نصب راهبند پارکینگ

 1. جنس راهبند برقی پارکینگ از فولاد می باشد به همین دلیل انواع گیت ورودی در برابر ضربه مقاومت فوق العاده ای دارند
 2. گیت ورودی اداری همانند راهبند ستونی از سیستم های پیشرفته مانند دوربین کنترل تردد ، اسکنر ، سیستم پلاک خوان ، چشمی و … برخوردار است .
 3. با در نظر گرفتن شرایط ، گیت ورودی پارکینگ پارکینگ از سرعت بالایی برخوردار است .
 4. در ساخت راهبند پارکینگ از موتورهای هیدرولیکی استفاده می شود .
 5. این نوع راهبند در طرح های متنوعی طراحی و ساخته می شود .
 6. راهبند پارکینگ از ضریب ایمنی و امنیت بسیار بالایی دارد .
 7. و…

راهبند ریموت دار

راهبند برقی دارای دو بازوی هیدرولیک است که به یک پمپ قدرتمند هیدرولیک داخل بدنه راهبند متصلند. یعنی نیروی مورد نیاز بالا بردن و نیروی مورد نیازِ جلوگیری از سقوط بوم راهبند به هنگام پایین آمدن نیز توسط دو بازو تامین میشود. سیستم دو بازویی باعث می شود تا نیروها تقسیم بر دو شود و در نتیجه:

 1. فنر تعادل سالم تر میماند.
 2. طول عمر بیشتر میشود.
 3. بازوی مقابل فنر تعادل تحت فشارهای نا متعارف قرار نمی گیرد.
 4. حرکت نرم تر و بی وقفه و یک نواخت بوم از دیگر مزایای سیستم دو بازویی است که در راهبند وجود دارد.


پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
کارشناس آهن حفاظ

سلام وقت بخیر 🌹 برای مشاوره قیمت محصولات در خدمت شما هستیم.

09126788378 ارسال پیام در سروش ارسال پیام در سروش ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در روبیکا ارسال پیام در روبیکا